UNIGEM: Održano svečano potpisivanje memoranduma o suradnji sa sveučilištima

Ceremonija svečanog potpisivanja memoranduma o suradnji sa 17 sveučilišta iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije i Crne Gore uz pokroviteljstvo Veleposlanstva Ujedinjenog kraljevstva, održano je početkom listopada u Sarajevu. Njegova ekselencija, veleposlanik Matthew Field, istaknuo je važnost spremnosti sveučilištâ da rade na integriranju rodne ravnopravnosti u sustav visokog obrazovanja kako bi akademska i šira zajednica bila sigurno mjesto za nastavnike i nastavnice i studente i studentice.

Direktorica TPO fondacija dr. Zilka Spahić Šiljak naglasila je važnost uspostave mehanizama za prevenciju rodno utemeljenog nasilja i promociju rodne ravnopravnosti na sveučilištima, a što bi trebalo rezultirati promjenom opće i organizacijske kulture u akademskoj zajednici. Ovo je prvi korak učinjen uz potporu Veleposlanstva Ujedinjenog kraljevstva, a u sljedećem razdoblju slijedi veliki broj aktivnosti koje će TPO fondacija provoditi u suradnji s partnerskim sveučilištima.”