Predstavljena publikacija “Izazovi integracije rodne ravnopravnosti u sveučilišnoj zajednici: protiv rodno uvjetovanog nasilja”

Dana 10. prosinca 2022. godine u velikoj dvorani Fakulteta društvenih znanosti dr. Milenka Brkića upriličena je promocija publikacije Izazovi integracije rodne ravnopravnosti u sveučilišnoj zajednici: protiv rodno uvjetovanog nasilja koja je nastala kao rezultat jedinstvenog komparativnog istraživanja u kojem je po prvi put obuhvaćen veći broj javnih i privatnih sveučilišta u BiH, Crnoj Gori, Hrvatskoj i Srbiji u kojem je sudjelovalo preko 4000 nastavnica i nastavnika, studenata i studentica te administrativnog osoblja.

Publikaciju su predstavili dr.sc. Šahim Kahrimanović, mr.sc. Marko-Antonio Brkić i dr.sc. Martina Primorac.

Knjiga je rezultat prvog regionalnog istraživanja u sklopu projekta UNIGEM u kojem sudjeluje i Sveučilište Hercegovina. Projekt je pokrenula TPO Fondacija iz Sarajeva s ciljem unaprjeđenja rodne ravnopravnosti u sveučilišnoj zajednici. Istraživanje je provedeno na 18 sveučilišta u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Srbiji i Crnoj Gori.