Održana promocija knjige i radionica: “Nasilje nad trudnicama u Bosni i Hercegovini”

Na dan ljudskih prava, 10. prosinca 2022. godine s početkom u 12,00 sati u prostorijama Fakulteta društvenih znanosti dr. Milenka Brkića održana je promocija knjige „Nasilje nad trudnicama u Bosni i Hercegovini“ autora dr. sc. Zlatana Hrnčića kao i istoimena radionica.

Autor je u svom sociološkom istraživanju obuhvatio 518 žena iz Bosne i Hercegovine koje su svjedočile o vlastitim iskustvima proživljenog nasilja u razdoblju od godinu dana prije trudnoće, tijekom trudnoće te godinu dana nakon poroda. Istraživanje je pokazalo da je 16 posto ispitanica doživjelo određene oblike obiteljskog nasilja, 21 posto na radnom mjestu, a čak 59 posto u okviru zdravstvenog sustava.

Radionici su, uz osoblje Sveučilišta, prisustvovali i predstavnici studenata.

Ovime je na Sveučilištu Hercegovina simbolično završena kampanja „16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja“.