POZIV Znanstveni kolokvij – Očima djeteta 24. i 25.9.2021.

Bijakovići-Međugorje, Bosna i Hercegovina

Okvirna tema znanstvenog kolokvija je “Osmijeh kao životni i društveni kapital” s različitim perspektivama (odgojno-pedagoška, socijalna, pravna, etička, psihološka, medicinska, edukacijsko-rehabilitacijska…).

Znanstveni kolokvij organizira Sveučilište Hercegovina, Mostar, Bosna i Hercegovina.

Cilj Znanstvenog kolokvija je prezentiranje dosadašnjih iskustava stručnjaka i znanstvenih radnika, efikasna rješenja, pogledi i pristupi u vezi s temom skupa, kao i rezultati istraživanja čija praktična upotreba može unaprijediti razumijevanje osmijeha u životnom i društvenom smislu.

Program kolokvija je multidisciplinaran, te se pozivaju autori iz raznih znanstvenih područja da daju svoj doprinos osvjetljavanju ovog društvenog problema, kao i svoje stavove i znanstvene poglede kada je u pitanju položaj odgoja i obrazovanja za održivi razvoj.

Pozvani predavači

• dr. sc. Jadranka Kolenović Đapo, redovna profesorica, Univerzitet u Sarajevu
  • dr. sc. Ivona Čarapina Zovko, docentica, Sveučilište u Mostaru
  • mr. sc. Nermina Vehabović Rudeš, doktorski studij, Sveučilište Hercegovina, Mostar