Online radionice za studente povodom kampanje „16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja“

“16 dana aktivizma” je svjetska kampanja koja započinje 25. studenog Međunarodnim danom borbe protiv nasilja nad ženama i završava 10. prosinca Međunarodnim danom ljudskih prava. Kampanja treba dovesti u fokus svog rada okvir ljudskih prava i koristiti ga kako bi osigurala da državni i nedržavni akteri pokažu odgovornost za nasilje nad ženama.

Cilj kampanje je prekinuti šutnju o nasilju informiranjem javnosti o alarmantnoj situaciji, širenjem svijesti o opsegu problema te predlaganjem rješenja.

Povodom kampanje „16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja“ Ured za rodnu ravnopravnost
Sveučilišta Hercegovina u suradnji sa TPO fondacijom i uz podršku Ambasade Velike Britanije u Bosni i
Hercegovini organizira tri online radionice za studente na teme:

PRAVNI I INSTITUCIONALNI OKVIR ZA RAVNOPRAVNOST SPOLOVA U BOSNI I HERCEGOVINI

EKONOMSKO NASILJE

RODNA RAVNOPRAVNOST U DRUŠTVENOJ PERSPEKTIVI LOKALNE ZAJEDNICE

Online radionice će se održati dana 20. studenog 2021. godine sa početkom u 14 sati. Radionicama možete pristupiti putem linka: https://meet.google.com/awf-ruvp-fxi

Nakon realizacije radionica, studentice i studenti Sveučilišta Hercegovina će imati priliku prijaviti projekt koji će uključivati organizaciju i realizaciju studentskih aktivnosti, a za koje će biti osigurana posebna financijska sredstva.