INFORMACIJE ZA STRANE DRŽAVLJANE

Pravo sudjelovanja na Natječaju, pod jednakim uvjetima, imaju državljani Bosne i Hercegovine i strani državljani. Pristupnici koji nisu završili školovanje u Bosni i
Hercegovini, imaju pravo sudjelovati na Natječaju i prije izvršene nostrifikacije, odnosno ekvivalencije, ali su dužni dostaviti dokaz o započetome procesu
priznavanja ili nostrifikacije svjedodžbe ili diplome.

Jednakost studija

Sveučilište Hercegovina osigurava pristup studiju stranim državljanima i osobama bez državljanstva sukladno načelima europskog sustava Sveučilišta, osiguravajući studij pod istim uvjetima kao i državljanima Bosne i Hercegovine.

Priznavanje srednjoškolskih svjedodžbi stečenih izvan BiH

Pristupnici koji se upisuju na prvi ciklus studija (preddiplomski studij) a koji su srednju školu završili izvan Bosne i Hercegovine, dužni su provesti postupak priznavanja prema Zakonu o nostrifikaciji i ekvivalenciji u HNK/Ž, a za sve pojedinosti mogu se obratiti nadležnom Ministarstvu:

Kontakt za Ministarstvo:

Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta HNK/Ž

Stjepana Radića 3, 88000 Mostar

tel: 387 36 334-400

fax: 387 36 316-792

e-mail: monkshnk@tel.net.ba

web: www.monkshnk.gov.ba

Obrazac Zahtjeva za nostrifikaciju-ekvivalenciju s dodatnim informacijama možete pronaći OVDJE u rubrici Zahtjevi/Obrasci.

Zakon o strancima

Sveučilište Hercegovina sukladno Zakonu o strancima (čl. 70, st.5) obvezu dostaviti nadležnim tijelima podatke o studentima stranim državljanima. Ministarstvo sigurnosti od Sveučilišta traži sljedeće podatke za studente: ime i prezime, datum rođenja, broj putne isprave, adresu stanovanja u BiH i kontakt telefon.

SVEUČILIŠTE HERCEGOVINA

tel: +387 (36) 650 – 355

e-mail: info@hercegovina.edu.ba

FAKULTET DRUŠTVENIH ZNANOSTI DR. MILENKA BRKIĆA

tel: + 387 (36) 651 – 828 (Bijakovići)

tel: + 387 (36) 841 – 007 (Mostar)

e-mail: fdzmb@hercegovina.edu.ba

BROJ BANKOVNOG RAČUNA (UniCredit banka)
Za uplate u BiH
3381202253753787(uplate u KM)

Za uplate iz inozemstva:

IBAN: BA393381204853754106 (uplate u KN ili EUR)

SWIFT: UNCRBA22

FAKULTET MEĐUNARODNIH ODNOSA I DIPLOMACIJE

tel: + 387 (36) 327 – 808

e-mail: fmod@hercegovina.edu.ba

Broj bankovnog računa: 5550000016281468 (Nova banka)

Vijesti sa studija i nastave:

Interni natječaj za odlaznu mobilnost nastavnog osoblja

SVEUČILIŠTE HERCEGOVINA dana 14. srpnja 2021. godine objavljuje INTERNI NATJEČAJ za izbor odlaznog nastavnog osoblja i dodjelu bespovratnih financijskih potpora odlazne mobilnosti nastavnog osoblja u svrhu kombinirane mobilnosti podučavanja i osposobljavanja u okviru programa Erasmus+ NATJEČAJ preuzmite OVDJE
Obavijest o kolektivnom godišnjem odmoru

Obavještavamo Vas da je Sveučilište Hercegovina na kolektivnom godišnjem odmoru od 15. srpnja do 14. kolovoza 2021. godine i u tom periodu fakulteti neće raditi. Prvo radni dan je ponedjeljak 16. kolovoza 2021. godine.
Na Fakultetu društvenih znanosti dr. Milenka Brkića održana 18. svečana promocija studenata

U subotu 10.7.2021. na Fakultetu društvenih znanosti dr. Milenka Brkića održana je 18. svečana promocija studenata. Ukupno je promovirano 7 prvostupnika, 16 magistara struke i 2 doktora znanosti. Doktorima znanosti diplome je uručio Rektor Sveučilišta prof. dr. Ivica Radovanović, a prvostupnicima i magistrima struke v.d. Dekana dr. Višnja Bukvić.

Reklama:

Imate Pitanja ?

A wonderful serenity has taken possession of my entire soul, like these sweet mornings of spring which I enjoy with my whole heart.