Profesorica Zečić dobila priznanje za doprinos razvoju defektologije

POČELA MEĐUNARODNA ZNANSTVENA KONFERENCIJA DEFEKTOLOGA

U Sarajevu je u petak počela Druga međunarodna konferencija “Multidisciplinarni pristupi u edukaciji i rehabilitaciji” na kojoj je učešće uzelo 250 učesnika koji se bave različitim oblicima rehabilitacije. Učesnici – defektolozi, psiholozi, ljekari, edukatori i studenti iz šest zemalja su započeli izlaganja i rasprave o oko 80 tema koji se ove godine baziraju na multidisciplinarnom pristupu za koji je naglašeno da je iznimno važan za postizanje rezultata.

Na konferenciji učestvuju i predstavnici Fakulteta Društvenih znanosti dr. Milenka Brkića i studenti katedre za defektologiju. Uvažena profesorica Sadeta Zečić, prorektorica Sveučilišta Hercegovina i dugogodišnja profesorica je dobila specijalnu nagradu za doprinos u oblasti defektologije od strane organizatora konferencije, Udruženja deketologa, edukatora-rehabilitatora u Kantonu Sarajevo “STOL. Profesorica Zečić se već 50 godina u znanstvenom smislu bavi pitanjima defektologije i nagrada je naznačila njen veliki autoritet i u BiH i regionu. .