Produžen rok za prijavu – Znanstveni kolokvij Očima djeteta – Izazovi moralnome odgoju u suvremenom društvu

Organizacijski odbor Znanstvenog kolokvija OČIMA DJETETA Izazovi moralnome odgoju u suvremenom društvu, u organizaciji Sveučilišta Hercegovina, odlučio je da se rok za dostavu prijava na kolokvij produžava do 10. srpnja 2019. Sve informacije o mogućnostima sudjelovanja na znanstvenom skupu, poziv i prijavni obrazac, dostupni su na stranici: www.hercegovina.edu.ba.

Cilj znanstvenog kolokvija je postati mjesto okupljanja znanstvenika i stručnjaka čiji će rad pridonijeti razvoju teorija vezanih za položaj djeteta u (post)tranzicijskim društvima i njihovu primjenu u praksi, iz različitih perspektiva.

Uvodni predavači na Znanstvenom kolokviju su:

dr. sc. Ružica Razum, redovna profesorica, Sveučilište u Zagrebu

dr. sc. Ugo Vlaislavljević, redovni profesor, Univerzitet u Sarajevu

dr. sc. Ivana Visković, docentica, Sveučilište u Splitu

Rok za podnošenje prijave i sažetaka je 10. 7. 2019. Autori će do 20. 8. 2019. primiti obavijest o prihvaćanju prijave i sažetka od Programskog odbora. Radni jezici znanstvenog kolokvija su hrvatski / srpski / bosanski. Radujemo se vašem prijavi i sudjelovanju.

Sveučilište Hercegovina uputilo je poziv na prijave za znanstveni kolokvij s međunarodnim sudjelovanjem “Očima djeteta”. Kako bismo potaknuli nove smjernice u kritičkom istraživanju moralnog odgoja u suvremenom društvu iz različitih perepektiva i pristupa, tražimo prijave u širokom rasponu tema, uključujući područja: • Sociologija odgoja i obrazovanja •Obiteljska pedagogija • Školska pedagogija• Socijalna pedagogija • Sociologija odgoja i obrazovanja • Specijalna pedagogija• Filozofija odgoja i obrazovanja • Edukacija i rehabilitacija / Defektologija • Etika •Obiteljsko pravo • Ljudska prava djece • Razvojna psihologija • Socijalna psihologija Dobro došle su i druge prijave povezane s temom znanstvenog kolokvija.

Prijave (sa sažecima) moraju biti poslane najkasnije do 10. srpnja 2019. godine. 2 Važni datumi znanstvenog kolokvija:

• 10. 7. 2019. – podnošenje prijava i sažetaka (produženo);

• 20.8. 2019. – obavijest o prihvaćanju prijedloga radova (produženo);

• 15. 9. 2019. – rok za plaćanje kotizacije (produženo);

• 5. 9. 2019. – objava programa znanstvenog kolokvija.

• 5. 11. 2019.- dostavljanje konačne verzije rada. Kotizacija za sudjelovanje na znanstvenom kolokviju treba biti plaćena do 15. rujna 2019. Visina kotizacija za sudjelovanje u znanstvenom kolokviju s međunarodnim sudjelovanjem: Aktivno sudjelovanje – izlaganje rada, poster, itd. – 50 EUR (po svakom autoru); Pasivno sudjelovanje – 25 EUR; Studenti – 25 EUR; Naknada za kasno plaćanje (late bird) kotizacije za kolokvij (nakon 15. rujna 2019.) – 100 EUR

Kotizacija uključuje: sudjelovanje u radu znanstvenog kolokvija, radne materijale, osvježenje i večeru dobrodošlice (petak). Sve informacije o mogućnostima sudjelovanja na znanstvenom skupu, poziv i prijavni obrazac, dostupni su na stranici: www.hercegovina.edu.ba, a za sve dodatne informacije zainteresirani se mogu obratiti na e-mail: znanstveni.skup@hercegovina.edu.ba ili na broj telefona 036 / 650 355.