PRODEKAN ČEKRLIJA NA MEĐUNARODNOJ KONFERENCIJI

Dr.sc. Saša Čekrlija, izvanredni profesor, prodekan Fakulteta međunarodnih odnosa i diplomacije Sveučilišta Hercegovina i voditelj novoutemeljenog Odjela Azija na Fakultetu međunarodnih odnosa i diplomacije sudjelovao je u radu Međunarodne konferencije na temu:

„Inicijative za zaštitu mladih od ekstremističke i nasilne ideologije – mjere primjene“ koja je održana od 17.-19. veljače 2020. godine u Europskom sjedištu Ujedinjenih naroda u Ženevi. Konferencija je održana u organizaciji Lige muslimanskog svijeta iz Saudijske Arabije.

Na konferenciji su sudjelovali:

• Radwan El Sayed (Prof. of Islamic Studies – American University in Beirut – Lebanon)
  • Father Nabil Haddad (Director of the Jordanian Interfaith Coexistence Research center – Jordan)
  • Dr. Anaid Lindemann (PhD Candidate&Teaching Assistant Chez, University of Lausanne – Switzerland)
  • Dr. Baptiste Jacques Aurele (University of Fribourg – Switzerland)
  • Dr. Hassene ben Ali Moussa (Deputy Chairman of the Council of IFTA – Sweden).

Voditelj Odjela Azija dr.sc. Saša Čekrlija, izv. prof. je ocijenio uspješnim sudjelovanje na ovom skupu i predstavljanje našeg Fakulteta i Sveučilišta na ovom značajnom međunarodnom događaju.